21-22.10.2023

1 dzień 9.00 – 18.00
2 dzień 9.00 – 15.00

Tygrys i Żuraw

ul. Długa 44/50,

00-241 Warszawa

Ilość osób: 25

 

Kreatywne nauczanie ruchu

Myśl przewodnia szkolenia/warsztatów
Szkolenie to unikalny warsztat na polskim rynku. Zaprojektowane zostało z myślą o osobach dopiero wchodzących w świat movementu. 

Uczenie się na błędach jest jedną z podstawowych zasad nabywania umiejętności motorycznych. Mimo coraz częściej pojawiającej się dyskusji na temat tego stylu uczenia się i jego roli w rehabilitacji, rekreacji czy specyficznym przygotowaniu sportowym, ilość proponowanych rozwiązań praktycznych na rynku jest znikoma. Czerpiąc z rosnącego w popularność pojęcia i praktyki „Movement”, to szkolenie będzie propozycją kompleksowego modelu nauczania ruchu w oparciu o ograniczenia, odkrywanie i popełnianie błędów. 

Adaptive Movement Strategies jest modelem teoretycznym i praktycznym inspirowanym praktyką Fighting Monkey – Praktyka FM jest rozwijana przez Jozefa Frucka i Lindę Kapetanea poprzez głębokie studium ruchu „cross motion analysis”, w celu zrozumienia zasad ludzkiego ruchu, komunikacji i procesu starzenia się.

Adaptive Movement Strategies to model, którego realizacja celuje w progresywne dążenie do:

  1. Lepszej znajomości struktury swojego ciała
  2. Postrzegania większej ilości afordancji w kontekście struktury ciała, możliwości ruchu w przestrzeni i możliwości ruchu w zmieniających się środowiskach

Ten model pracy opiera się na tworzeniu środowiska poprzez manipulację ograniczeniami, stawiając uczącego się w centrum, jasno określając cel, ale dając swobodę w sposobie realizacji. Umożliwia jednostkom samodzielne tworzenie strategii, testowanie ich, popełnianie błędów, korygowanie się. Wymusza kreatywność, autonomię i odpowiedzialność za własny rozwój. 

Prowadzący:

Filip Droszcz zajmuje się praktyką i nauczaniem ruchu od 2015 roku. Jest absolwentem wielu szkoleń i warsztatów ze światowej klasy nauczycielami, takimi jak: Jozef Frucek i Linda Kapetanea (Fighting Monkey), Ido Portal, Marcello Pallozzo. Jego głównym zainteresowaniem jest tworzenie modelu praktyki ruchu opartej na ograniczeniach, eksploracji, błędach sensomotorycznych i współczesnych teoriach neuronaukowych unifikujących postrzeganie, podejmowanie decyzji, kontrolę uwagi i kontrolę motoryczną. 

Grupa docelowa

Trenerzy personalni, fizjoterapeuci, trenerzy przygotowania motorycznego, instruktorzy fitness, oraz inne osoby profesjonalnie korzystające z ruchu jako narzędzia treningowego/terapeutycznego.

Agenda wydarzenia

Część teoretyczna:

  1. Free Energy Principle & Active Inference
  2. Pojęcie afordancji i konstruowania krajobrazu percepcyjno-motorycznego
  3. Procesy przewidywania i błędy sensomotoryczne w nauce ruchu
  4. Rola zabawy i eksploracji w uczeniu motorycznym
  5. Praktyczne narzędzia jako systemy feedbacku
  6. „Dual Error Model” w uczeniu motorycznym
  7. Manipulacja ograniczeniami i podstawy nielinearnej pedagogiki

Część praktyczna:

  1. Artykulacja Stawów – Systemy feedbacku do budowania dokładnej reprezentacji struktury ciała i aktualizowania strategii kontroli motorycznej.
  2. Sytuacje ruchowe – Symulacje nieregularnych i nieprzewidywalnych środowisk. Nauka ruchu poprzez zewnętrzne kierowanie uwagi.
  3. Koordynacje i Lokomocje – Globalne wzorce ruchu i praca nad pamięcią przestrzenną. 
  4. Improwizacja – Poszerzanie repertuaru ruchowego przez spontaniczne odkrywanie we wcześniej zdefiniowanych ograniczeniach.

 

Czego nauczysz się na szkoleniu?

  1. Patrzeć na naukę ruchu przez pryzmat nielinearnej pedagogiki 
  2. 30+ sprawdzonych narzędzi opartych o zewnętrzne kierowanie uwagi – doskonalących siłę, mobilność, koordynację, reaktywność, równowagę, lokomocję i inne
  3. Tworzyć ciekawe i kreatywne rozwiązania praktyczne dla swoich klientów/podopiecznych

Po warsztacie uczestnicy otrzymają PDF z mapą praktycznego materiału/zadań zrealizowanych w trakcie szkolenia.

Szkolenie jest certyfikowane!

Termin warsztatów:

21-22.10.2023
1 dzień 9.00 – 18.00
2 dzień 9.00 – 15.00

Lokalizacja:

Tygrys i Żuraw

ul. Długa 44/50,

00-241 Warszawa

Cena:

1490,00 zł (do 08.10.2023)
1690,00 zł (od 09.10.2023)