28.09.2024
9.00 – 18.00
Hussars Academy
ul. Żyzna 2, 40-314 Katowice
Ilość osób: 25
Leczenie łąkotek w praktyce - MASTERCLASS
O wydarzeniu
MASTERCLASS „Leczenie łakotek w praktyce” to kompletne szkolenie z zakresu diagnostyki, leczenia operacyjnego, zachowawczego i rehabilitacji pozabiegowej uszkodzeń łąkotek. 2 ortopedów, 1 fizjoterapeuta/trener, obszerny przegląd literatury i bagaż doświadczeń własnych całego zespoły czyni ten warsztat kompletnym szkoleniem dla każdego fizjoterapeuty pracującego z jednym z najczęstszych problemów dotyczących stawu kolanowego.
MASTERCLASS prowadzony jest przez współpracujący ze sobą zespół, który bierze odpowiedzialność za efekty swojej pracy.
Izolowane uszkodzenia łakotek lub jako problem współistniejący to proza zawodowa każdego fizjoterapeuty ortopedycznego. To również obszar wątpliwości wielu sportowców i trenerów, którym przyjdzie pracować z osobami dotkniętych jednym z tych problemów.
Korzyści z udziału w szkoleniu
MASTERCLASS „Leczenie łakotek w praktyce” to wydarzenie, które wyposaży cię w wiedzę, która pozwoli uniknąć błędnych kwalifikacji to nieskutecznego postepowania zachowawczego.
Obszerne ABC diagnostyczne sprawi, że poczujesz się pewniej w ramach wnioskowania klinicznego.
Perspektywa ortopedów pokaże ci na co zwrócić uwagę planując rehabilitacje po konkretnym zaopatrzeniu ortopedycznym.
Dowiesz się jaki jest aktualny stan wiedzy w zakresie najnowszych badań i konsensusów uznanych towarzystw.
Zrozumiesz dlaczego pewne zabiegi związane są z większym ryzykiem uszkodzenia naprawy i jak tym ryzykiem zarządzać.
Zobaczysz, jak wygląda ustrukturyzowana rehabilitacja pozabiegowa oraz postepowanie zachowawcze, które ma dać pozytywny efekt kliniczny, a nie być narzędziem marketingowym.
Zapoznasz się z case study, które nie są jedynie spektakularnymi sukcesami w idealnych procesach.
Zdobędziesz dostęp do ortopedów, z którymi będziesz mógł konsultować swoje przypadki.
Prowadzący:
lek. spec. ortopeda-traumatolog Jakub Liberski
Jakub Liberski to ortopeda z ponad 20-letnim stażem. Jego obszarem specjalizacji jest ortopedia rekonstrukcyjna i artroskopowa. Pracuje głównie z pacjentami cierpiącymi na schorzenia barków, stawów kolanowych i skokowych oraz szeroko pojętą medycyną sportową. Diagnozuje i leczy przeciążenia oraz urazy sportowe, a jego praktykę wspiera własne doświadczenie w sporcie.
Dr Liberski jest również aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje siłowo, uprawia akrobatykę, pływa na kitesurfingu i jeździ na rowerze. Jego pasja do sportu pozwala mu lepiej zrozumieć potrzeby aktywnych pacjentów.
Dodatkowo, dr. Liberski jest instruktorem technik artroskopowych dla młodszych lekarzy.
W przeszłości pełnił również funkcję lekarza klubowego Poloni Bytom.
lek. spec. ortopeda-traumatolog Karol Pałka
Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Część swojej edukacji odbywał w Universidade do Porto, w Portugalii. W ramach licznych praktyk i staży zbierał doświadczenie kliniczne oraz naukowe w placówkach na całym świecie – m. in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Tunezji oraz Finlandii. Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich poszerza swoje horyzonty związane z nowoczesnymi metodami leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz m. in. podręcznika dla studentów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W swojej pracy często współpracuje z zawodowymi sportowcami stawiając na jak najmniej inwazyjną medycynę rekonstrukcyjną, pozwalająca na sprawny i szybki powrót do pełnej aktywności pacjenta, tam, gdzie liczy się czas. Lekarz klubowy Piasta Gliwice oraz reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej kobiet. Członek International Cartilage Repair Society, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.
mgr Artur Mohr
Absolwent AWF Katowice na Wydziale Fizjoterapii, Trener Personalny i Trener Przygotowania Motorycznego z wieloletnim doświadczeniem, akredytowany przez ASCA.
Twórca projektu i podcastu Praktyczna Strona Treningu. Jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów sportowo-medycznych w Polsce.
Od 2014 roku współzałożyciel Hussars Academy. Centrum sportowego zajmującego się treningiem sportowym dla generalnej populacji, sportowców oraz pacjentów. Hussars Academy to również miejsce realizacji indywidualnego przygotowania motorycznego oraz praktyk studenckich dla uczelni wyższych.
Od 2022 założyciel projektu wspierającego sportowców i pacjentów w zakresie żywienia Praktyczna Strona Dietetyki.
Pomysłodawca i koordynator cyklu konferencji Science&Practice, które ściągają najbardziej uznane nazwiska z Polski i świata.
Wszystkie projekty przeszkoliły w ciągu ostatniego roku ponad 900 kursantów!
Artur Mohr to wykładowca* konferencji branżowych, szkoleniowiec, pilot amator.
Nieustannie praktykuje ze sportowcami (m.in. sporty walki, snowboard X, piłka nożna, siatkówka, biegi długodystansowe, american football) i generalną populacją.
Grupa docelowa
Fizjoterapeuci, rehab coach, trenerzy medyczni osoby zainteresowane rzetelna wiedzą tematyczną
Agenda wydarzenia
- Anatomia podstawowa + MRI (warstwowa budowa łąkotek)
- Anatomia artroskopowa
- Typy uszkodzenia łąkotek (etiologia/uraz/statystyki/konsekwencje uszkodzeń/rokowania)
- Rampa/medializacja/korzeń
- Case study na podstawie konsensus
- Omówienie case study pacjentów
- Rehablitacja łakotek – podobieństw i różnice w zależności od typu uszkodzenia i zaopatrzenia
- Prezentacja narzędzi zabiegowych
- Q&A
- Zwyrodnieniowe uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej
- Osteotomie – lokalizacja w leczeniu łąkotek
- Metoda Fast-Fix – kontrargumenty naukowe i doświadczenia własne
Szkolenie jest certyfikowane!
Termin warsztatów:
28.09.2024
Godziny: 9.00 – 18.00
Lokalizacja:
Hussars Academy ul .Żyzna 2, Katowice 40-314
Organizacyjne:
W cenie szkolenia jest codzienny ciepły posiłek
Cena:
990 zł